Duyurular

İNDİRİMLİ ACENTE BİLET TEMİNİ HAKKINDASayın İlgili,

27 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirilen "Müze ve Örenyerlerinde Bilet ve Bilet Ürünlerinin; Tasarımı, Geliştirilmesi ve Satış Kanallarının Yönetimine İlişkin Kiralama İhalesi"ni firmamız SICPA TURKEY Ürün Güvenliği Sanayi ve Ticaret A.Ş. kazanmış olup söz konusu ihaleye ilişkin 01/05/2018 - 31/12/2026 tarihleri arasında geçerli olacak sözleşme, Kültür Bakanlığı ile firmamız arasında 19/03/2018 tarihinde imzalanmıştır.

Söz konusu sözleşme ve eki İhale Dokümanı hükümleri kapsamında 1618 Sayılı Seyahat Acenteleri ve Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu'na göre kurulmuş A Grubu Seyahat Acentesi Grubu Belgesi olan tüm acentalara, sözleşme kapsamındaki 54 müze ve örenyerine giriş hakkı tanıyacak acente biletleri 1 Mayıs 2018 tarihinden itibaren, bilet bedelinin yüzde yirmisi (%20) nispetinde indirimli olarak SICPA TURKEY Ürün Güvenliği Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından doğrudan satılacaktır.

A Grubu Seyahat Acentesi Belgesine sahip acenteler, bilet taleplerini ; • https://acente.muze.gov.tr/adresinden acente tanımlaması yaptıktan sonra gelen kullanıcı adı ve şifre ile iletebileceklerdir. • Sipariş PORTAL üzerinden verilip sipariş onayı ile ödeme yapıldıktan sonra, 50.000 adet ve altındaki bilet talepleri için bedelinin yatırılmasını takip eden 5 iş günü içerisinde, 50.000 adetten yüksek adetler için ise ödemeyi takip eden 10 iş günü içinde biletler SICPA TURKEY Tuzla tesislerinden (Yayla Mh. Rüya Sk. No:2 D-100 Karayolu Assan Tesisleri Tuzla İstanbul) veya kargo kullanılması talep edilirse karşı ödemeli olarak biletler istenen adrese gönderilebilecektir. • Soru ve görüşleriniz için helpdesk@sicpa.com.trmail adresi üzerinden SICPA TURKEY yardım masasına ulaşılabilir.

Ekler: Acente Portal Kullanım Kılavuzu Acente Bilet İade Talep Formu